Testy IQ - oszustwo?

Testy IQ są co raz populraniejsze w Polsce, ale i oszustwa z nimi związane też. Najczęściej dostajecie maila z reklamą testu IQ, potem należy zrobić test i zapłacić sms-ami. Tyle, że nie wiadomo ile ten sms kosztuje, są różne sygnały co do skasowanej sumy.

Test IQ

Reklamują się w Google, są wszędzie, ale cena za sms-a jest niespodzianką aż do przyjścia billingu. Na polskiej stronie nie można znaleźć żadnych danych kontaktowych poza anonimowym formularzem.

W prawym dolnym rogu strony www jest link do regulaminu, a tam cena sms-a w wysokości 38pln, ale nie wiemy czy z vatem, czy bez. UOKiK powinien się tym zająć.

inne testy iq

Testy IQ od niektórych firm wyglądają uczciwie, są promocje, ceny, ale należy przeczytać regulamin, gdyż cena sms-a może was niemiło zaskoczyć. Np. promocja dotyczy tylko płatności przez jakąś firmę, a sms już kosztuje 10 złotych i trzeba ich wysłać kilka.

Programy partnerskie niektórych serwisów z testami iq są wykorzystywane przez oszustów do zarobkowania. Schemat jest prosty, jakiś osobnik zapisuje się do programu partnerskiego, a potem rozsyła maile z ofertami pracy, warunkiem otrzymania oferty jest zrobienie testu IQ, za który trzeba zapłacić sms-ami. Oszust pobiera prowizję za zapłatę za test od firmy, która prowadzi stronkę z testami.

Jak się chronić przed stratą pieniędzy za test iq

Po prostu przeczytać regulamin zanim się zapłaci.

Przeczytaj też: